Electrospinning
Teknolojisi

Yüklü polimer çözeltilerinin elektrik kuvveti kullanılarak nanolif oluşturma işlemi olan electrospinning yöntemi başta filtrasyon olmak üzere birçok alanda yüksek teknolojili ürünler üretilmesi için kullanılmaktadır. TIT Innovation olarak hava filtrasyonu alanında HVAC, Toz Toplayıcı, Gaz Türbini medyaları; FFP, Cerrahi ve Kozmetik Kağıt Maskelerinde electrospinning teknolojisi kullanılmaktadır.

“Yaşam geriye bakarak anlaşılır, ileriye bakarak yaşanır.”
Søren Kierkegaard

HVAC
Filtreleri

Enerji tasarrufu ve

yüksek filtrasyon verimliliği

sağlayan HVAC filtreleri

sağlıklı bir

yaşama kapı açıyor

Günümüz dünyasında insanlar vakitlerinin büyük çoğunluğunu kapalı ortamlarda geçirmektedirler. Bu sebeple sağlıklı bir yaşam için ortam koşulları oldukça önemli hale gelmektedir. Filtrasyon teknolojisi zararlı partikülleri tutarak ortama temiz hava verilmesini sağlamaktadır. Electrospinning teknolojisini kullanılarak hem enerji tasarrufu hem de yüksek filtrasyon verimliliği sağlayan HVAC filtre medyaları üreterek sağlıklı bir yaşam için hizmetinize sunmaktayız.

Electrospinning teknolojisiyle
insan sağlığına ve sürdürülebilirliğe katkı sağlıyoruz.

Toz Toplayıcı
Filtreler

Zorlu

ortamlara

dahi dayanıklık

göstererek güvenli

çalışma ortamı sunar.

Çetin ortam koşullarına dayanıklı, uzun ömürlü ve temizlenebilir endüstriyel hava filtreleridir. Üretim sırasında çıkan yanıcı, asitli, yağlı, nemli ve tahriş edici tozları tutar ve daha güvenli bir çalışma ortamı sunar. İşlenen kıymetli materyallerin tozlarının geri kazanımı amacı ile de kullanılmaktadır.

Hava filtrasyonu, hem endüstrinin hem de günlük yaşamın
vazgeçilmez bir parçasıdır.

Gaz Türbini
Filtreleri

Hassas türbin

parçalarını dışardan gelen 

kontaminantlardan ve 

koruyan yüksek

verimli filtrelerdir.

Gaz türbinleri, çok yüksek devirlerde çalışan ve birçok kanat içeren fanlara sahip, hassas parçaları olan motorlardır. Gaz türbini filtreleri, hassas türbin parçalarını dışardan gelen kontaminantlardan ve korozyondan koruyan yüksek verimli filtrelerdir. Gaz türbinlerinin çalışma ömrünü uzatır, bakım sıklığını azaltır.

Nanofiber teknolojisiyle
insan sağlığı için harika bir deneyim sunuyoruz.

Kozmetik Kağıt
Maskeler

Electrospinning

teknolojisi sayesinde

daha etkili ve hızlı

emilim sağlar.

Normal kozmetik kâğıt maskelere kıyasla electrospinning teknolojisi sayesinde ciltle temasında yüzey alanını arttırarak daha etkili ve daha hızlı emilim sağlar.

  • Gün içinde maruz kaldığınız toz ve kirli hava ile tıkanan gözeneklerinizi açar
  • Kırışıklıklarınızı giderir, önler ve cildi sıkılaştırır
  • Cildin ürettiği fazla yağları uzaklaştırır, cilt kuruluklarını giderir, nemlendirir ve besler
  • Cilt lekelerinizi azaltır, kan dolaşımını arttırarak daha canlı bir cilt sunacaktır.

Electrospinning ile ürettiğimiz ürünleri
nano boyutta lifler ile kaplamaktayız.

FFP
Maskeler

Yüksek teknoloji ile

geliştirilen bu kumaş,

normal maskelere göre

çok daha kolay

nefes alınabilirlik sağlar.

Geliştirdiğimiz nanofiber kaplamalı maske ile FFP2, FFP3 veya N95 N99 ve N100 standartlarına uygun filtre verimliliği ile nefes alabilirliği nerdeyse hiç etkilemeden maske kumaşı üretim yapabilmekteyiz. Electrospinning teknoloji ile maske kumaşını nano boyutta lifler ile kaplamaktayız. Bu kaplama filtre kabiliyetini maksimum düzeye çıkarmakta ve nefes alabilirliği çok rahat olmasını sağlamaktadır. Böylece 0.06 mikrometre boyutundaki korona virüsleri bile filtreleyebilmektedir.